קופת חיסכון

מה היא קרן פנסיה נבחרת

העשור שהתחיל בשנת 2010 היה עשור חשוב מאד, בכל האמור לתחום הפנסיוני. בעשור הזה עצרה ממשלת ישראל הידרדרות שנמשכה שנים ארוכות בתחום וירידה הדרגתית במספר האזרחים הישראלים שהייתה ברשותם קרן פנסיה פעילה שתשלם להם קצבה לעת זקנה. בראש וראשונה התקבלה החלטה שכל שכיר וכל עצמאי יהיו מחויבים להפקיד מההכנסה החודשית שלהם לצרכי הפנסיה. שכירים יעשו זאת באמצעות המעביד, שיפריש מהשכר שלהם את החלק שלהם בפנסיה מצד אחד ויפקיד עבורם גם את החלק שלו כנהוג על פי חוק לקרן הפנסיה. צעד חשוב לא פחות שעשתה המדינה, היתה בחירה של ארבע קרנות שכל אחת מהן תשמש קרן פנסיה ברירת מחדל ושאליה יוכלו מעבידים להפקיד את ההפרשות לפנסיה עבור עובדים שלא יודעים או לא מעוניינים לבחור בעצמם את הקרן. מהי בכלל קרן פנסיה ברירת מחדל? מהם היתרונות של קרנות מהסוג הזה, על פני שאר קרנות הפנסיה וקופות הגמל הקיימות בישראל? בשורות להלן נעסוק בנושא המורחב של קרנות הפנסיה, בצורה תמציתית וברורה.

 

קרן פנסיה ברירת מחדל והמשמעות שלה

קרן פנסיה ברירת מחדל היא, כאמור, קרן פנסיה שהמעביד ישתמש בה כברירת מחדל, להפקדת הכספים שהופרשו לצורך הפנסיה מהשכר של העובד ומקופת המעביד. זאת, בשני מקרים: הראשון – שלעובד אין כבר קרן פנסיה אחרת העומדת לרשותו. והתנאי השני – שאותו עובד לא בחר ולא יודע לנקוב בשמה של קרן פנסיה המועדפת עליו. זאת בדיוק ההגדרה הקולעת ביותר והקצרה ביותר למושג. עם זאת, זה המקום לציין כי קרן פנסיה ברירת מחדל איננה קרן שנוצרה יש מאין. מדובר בקרן פנסיה קיימת, פעילה ורווחית, אשר השתתפה במכרז שיזמה המדינה, הציעה את ההצעה הטובה ביותר והעובדים המפקידים אליה את הפרשות הפנסיה שלהם ייהנו מתנאים מועדפים.

 

היתרונות של קרן פנסיה נבחרת

היתרונות של קרן פנסיה ברירת מחדל  טמונים בעיקר בעמלות הנמוכות מאד שהן גובות, הן מהסכום המצטבר בקרן והן מההפקדה החודשית. מדובר בהפרש משמעותי מאד לעומת קרנות אחרות בכלל ולעומת הסכומים המותרים לגבייה על פי חוק.  ההבדלים הם משמעותיים מאוד, כאשר שום קרן פנסיה שאיננה נמנית עם קרנות הפנסיה הנבחרות איננה מציעה תנאים כאמור לעיל. יתרון נוסף של קרן פנסיה ברירת מחדל טמון בעובדה שהקרנות מהסוג הזה אינן פוסלות שום מצטרף, על רק בריאותי או אחר, מה שמאפשר גם לחוסכים שלא התקבלו בקרנות אחרות להתחיל לחסוך לפנסיה. זה המקום להבהיר, עם זאת, שהעמלות הנמוכות אינן מצביעות על איכות הביצועים של הקרנות הללו. במקרים מסוימים ההיפך הוא הנכון והקרנות הללו נמנות עם הרווחיות ביותר בתחום. חשוב לחזור ולהדגיש כי בחירה נכונה של קרן הפנסיה, היא בעלת משמעות כספית עצומה ויכולה להשפיע מאד על הקצבה החודשית שהחוסך יקבל בסיכומו של עניין.

קופה בצורת חזיר

ציור של איש עבודה

התדמית השלילית שנוצרה לקבלים בישראל 2018

אין ספק כי שנת 2018 הייתה שנה רעה מאוד לקבלים רבים, וזאת לאור אין ספור פרסומים מכפישים בכלי התקשורת. עו"ד מירי יעקב שופכת אור על התופעה, וכיצד ניתן לשנות אותה.

שנת 2018 – שנה רעה  מאוד בעבור הקבלנים

שנת 2018, כמו גם השנים האחרונות מהוות בעיה תדמיתית קשה ביותר בעבור קבלנים אשר עובדים בישראל כמו גם בעולם, זאת לאור עלייה משמעותית בהתעניינות הציבורית בפרויקטים אשר נבנים בכל רחבי הארץ. למעשה, לאור הפרסומים המכפישים כמו גם נקיטת אכיפה מוגברת כנגד קבלנים, קבלנים רבים מוצאים את עצמם עומדים בפני הליך פלילי, ולעיתים גם בהליך אזרחי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לקיחה של ייצוג קבלים בעסקת נדל"ן יכולה להבטיח את השלמת התהליך בצורה מיטבית  וללא חשש מתביעות הדדיות.

משאית באתר בנייה

חשיבות לקיחה של עורך דין בזמן הליך של עסקת נדל"ן

עסקת נדל"ן מחייבת לקיחה של עורך דין מטעם הקבלן, וזאת על מנת לשמור על האינטרסים כמו גם בכדי להגן על הקבלן מפני הליכים משפטיים אשר להם הוא חשוף, כאיש מקצוע. יתרה מכך, אי ליווי של עורך דין בזמן ההליך עלול לחשוף את הקבלן להפסד כספי משמעותי, כמו גם בכדי להעניק כובד משקל בעבור סוגיות משפטיות אשר רלוונטיות לעסקה. על כן, לקיחה של עורך דין יכולה לפשט באופן משמעותי את הליך עסקת הנדל"ן, וכן לחסוך לקבלן מאמץ וזמן בבחינה של סוגיות משפטיות ובדיקות הכרחיות אשר עורכי דין אשר עוסקים בתחום מיומנים בהן. לאור העובדה כי שמם הטוב של קבלנים נפגע באופן משמעותי בשנה האחרונה, הבינו קבלנים רבים כי עבודה עם עורך דין באופן יום יומי תבטיח את האינטרסים הכלכליים כמו גם התנהלות טובה יותר במשא ומתן אל מול הרוכש, גם מבחינת היבטי מיסוי, רכש והתנהלות עסקית נכונה, וזאת על מנת להסדיר את היחסים בין הצדדים, לשביעיות רצונם המלא. לאור העובדה כי מדובר בעסקאות אשר הן לרוב בהיקפים של מיליוני שקלים, עבודה עם עורך דין אשר מתמחה בתחום תבטיח לקבלן שקט נפשי כמו גם ביטחון מלא בהליך.

עו"ד מירי יעקב גביש – ליווי אישי לקבלנים

עו"ד דירי יעקב גביש היא מומחית לתחום המקרקעין, כאשר ברבות השנים ייצגה בהצלחה יתרה מאות קבלים בעסקות נדל"ן בהיקפים משמעותיים, כאשר מתוך ניסיונה הרב העניקה ידע מקצועי ומשפטי בעבור קבלנים אשר מעוניינים לקבל ייצוג משפטי בעסקאות מקרקעין. על כן, אם הנכם קבלנים אשר מעוניניים לשמור על שמם הטוב ולבצע עסקאות נדל"ן תחת פיקוח של עורכת דין אשר מתמחה בתחום, תוכלו ליצור קשר דרך המספר 073-3744460 או דרך האתר הרשמי של עורכת הדין גביש בכתובת https://brunolaw.co.il ובכך להבטיח לעצמכם ייצוג משפטי הולם, חוסן כלכלי ושמירה על האינטרסים האישים.

מאזניים

עורך דין מס הכנסה – למה כדאי לכם לפנות אליו?

כולנו, בתור אזרחים שחיים ועובדים במדינת ישראל, מודעים היטב לכך שעלינו לשלם מיסים. למעשה, בין אם מדובר על אדם שעובד בתור שכיר ובין אם מדובר על אדם שיש לו עסק פרטי, טבעי שהוא יצטרך לשלם מיסים. אנחנו מתלוננים על גובה המיסים ומוצאים את עצמנו כועסים על כך, אבל יחד עם זאת, ברור לנו שאין שום ברירה אחרת. אחד מהמיסים שכמובן עלינו לשלם במדינה הינו מס הכנסה ואנחנו חייבים לשלם אותו בצורה קבועה לרשות המיסים. עם זאת, לא אחת קורה שבגלל שהמערכת כה מסועפת, אנשים עושים טעויות בתום לב. כלומר, זה בהחלט נכון שיש גם אנשים שמראש וביודעין עוברים על החוק ולא משלמים מס הכנסה, אך במקרים אחרים הטעויות נעשות שלא בכוונה. מה שמשותף לכל המקרים הללו, בין אם מדובר על טעות ובין אם מדובר על עבירה שנעשית בכוונה, זה שצריך להחליט מה עושים בנידון. כלומר, אם רשות המיסים דולקת אחריכם כדאי שתתייעצו עם עורך דין מס הכנסה כי הוא איש המקצוע שיוכל לעזור לכם. איש מקצוע כזה הוא אדם שיש לו ידע גם בתחום המשפטי וגם בתחום הפיננסי, מה שאומר שייעוץ ממנו יכול למזער עבורכם את הנזק ואת העונש בעתיד.

 

עורך דין ומטבעות

מה כולל השירות של עורך הדין?

כמובן שעורך דין לענייני מס הכנסה כמו דני מהמשרד של אורדן עורכי דין למשל, צריך לתת לכם ייעוץ, אך כדי שהוא יוכל לעשות זאת עליו להבין תחילה במה דברים אמורים. לכן כדאי יהיה להגיע לפגישה הראשונה עם עורך הדין שלכם עם כל המסמכים והמידע שהוא יכול לבקש. זה לא משנה אם אתם יודעים שאתם אשמים, אתם חוששים שאולי אתם אשמים או שאתם רוצים בכלל לקבל מעורך הדין ייעוץ בנוגע לסוגיות אחרות. אל תשכחו שעורך דין לענייני מס הכנסה הוא גם הכתובת שלכם במקרה של זכיות, בנושאים שונים של ירושות וגם בנושאים של ניהול הון שהרווחתם בחו"ל. לכן זה לא משנה באיזו סוגיה מדובר, שכן מה שבטוח זה שלא כדאי לכם לדחות את הפניה אל עורך דין לענייני מס הכנסה. קחו בחשבון עוד נקודה חשובה: בדרך כלל, ככל שדוחים את ההתמודדות עם בעיות וסוגיות שונות מול מס הכנסה המצב רק הולך ומחמיר. משמעות הדברים היא שאם תפנו מהר יותר אל מס הכנסה ותנסו להסדיר מולם את המצב, בהחלט יכול להיות שתגיעו לפשרה ושתצליחו לחסוך לעצמכם לא מעט נזקים ועונשים בעתיד. לכן כדאי יהיה להתחיל לחפש עוד היום עורך דין שיוכל לעזור לכם, כי גם לכם, אפילו אם אתם אשמים, יש זכות להגן על עצמכם.

כך תבחרו עורך דין לענייני מס הכנסה

הרבה פעמים הקושי האמיתי הוא לבחור לאיזה עורך דין לענייני מס הכנסה אתם רוצים לפנות. לכן, אם גם לכם יש דילמה בנושא הזה, דעו שבהחלט אפשר להבין אתכם. העניין הוא שישראל מוצפת באינספור עורכי דין שעוסקים בתחומים שונים, מה שכמובן מסביר מדוע הבלבול גדול. איך בוחרים עו"ד שאפשר לסמוך עליו? והאם יש איש מקצוע מסוים שיוכל לעזור לכם בצורה טובה ויעילה יותר מאחרים? הניסיון מוכיח שאם יש דבר חשוב בבחירת עו"ד, בין אם זה בתחום של מס הכנסה ובין אם זה בכל תחום אחר, זו שאלת הניסיון שלו. האם הוא עוסק בתחום הזה כבר שנים? האם הוא אדם עם מוניטין? האם הלקוחות שלו יכולים להמליץ עליו? והאם יצא לו לטפל בתיקים דומים לתיק שאתם מציגים בפניו? שווה לעשות כמה שיותר בירורים וכך לבחור את האדם שבידיו תפקידו את הטיפול בעניין שלכם.