חיפוש

4 רעיונות להסבת מקצוע

הסבת מקצוע הינה תהליך שעשוי להיות מדהים ומשנה חיים. רבים אשר נמצאים זמן רב באותו מקצוע ועבודה, מרגישים שמיצו את התחום ומעוניינים לקדם את עצמם ולהתפתח בעוד תחומים.

זוהי אף הזדמנות טובה לאחר שהתבססתם והחזרת את כל החובות והמשכנתא – להגשים חלומות ישנים וללכת אחרי הלב. מדובר בתהליך שאינו כל כך פשוט ויכול להפחיד, ורבים מחפשים אחר רעיונות להסבת מקצוע והמלצות. לשם כך, לפניכם 4 רעיונות להסבת מקצוע.

 

כיצד תדעו באיזה מקצוע לבחור ומה אתם בעצם מחפשים?

הסבת מקצוע היא תהליך שרבים חולמים עליו, מצפים לו, ומחכים לגיל הנכון כדי לחוש ביטחון ונוחות ולבצע אותו. למעשה, כל גיל יכול להיות מתאים להסבת מקצוע והחלטות שלקחתם בגילאי העשרים, לא צריכות להשפיע ולהכתיב את חייכם במידה ואתם מרגישים צורך בשינוי. אך איך תדעו לאיזה מקצוע אתם רוצים לעבור, וכיצד תבינו מה בכלל הייתה הבעיה בעבודה הקודמת שלכם? לפניכם מספר פרמטרים שכדאי לבחון כדי להבין מה אתם מחפשים:

 

זהו את מקור הבעיה במקצוע הקודם

כדי להתחיל ולדעת איזה מקצוע מתאים לכם ומה הלב שלכם רוצה, נסו קודם להבין מה אתם לא רוצים ומה אפשר להוריד מהשולחן. הרצון שלכם לשנות מקצוע נבע מחוסר סיפוק מסוים בעבודה הקודמת, וכדאי לנסות והלבין מה  בדיוק לא הסתדר והתאים לכם שם כדי להבין מה כן יתאים.

 

חשבו מה כן מרגש אתכם ללמוד ולעשות

לאחר שהבנתם מה פחות מתאים לכם ומה לא צריך להיות הכיוון – נסו לצמצם את האופציות שנותרו. חשבו מה מרגש אתכם ומה תמיד היווה חלום לשאת אליו עיניים. כך תוכלו להסב מקצוע בדרך הנכונה ביותר שתתאים לכם ותעשה אתכם מאושרים.

 

איזה רעיונות קיימים להסבת מקצוע?

הסבת מקצוע היא מעמד מרגש שהולך לשנות לכם את החיים לטובה. כדי להתחיל ולהבין מה מתאים לכם, מומלץ לשקול את כל האפשרויות הקיימות, ולשלול לאט מה פחות נוגע לכם ומה לא מתאים לכם. כך תישארו עם אופציות נוחות ומתאימות במיוחד עבורכם. לפניכם מספר אופציות רווחות בתהליך הסבת המקצוע, שתוכלו לשאוב מהם השראה ולהתחיל ולשקול את הצעדים הבאים שלכם:

  1. רבים מן מסבי המקצוע ילכו על עבודות מקצועיות של ידיים מלאכה, כמו קידוח בטון וכו', שם יוכלו להגשים את עצמם באופן הפעיל והאקטיבי של מלאכת הידיים והתיקון המקצועיים.
  2. אחרים יבחרו במקצועות עיצוביים ואמנותיים שיגשימו עבורם חלומות ישנים.
  3. רבים יעדיפו ללכת לתחום ההוראה, החינוך ותנועות הנוער כדי לחוש שליחות והגשמה עצמית. מקצועות כאלה מתאימים מאד לאנשים חברתיים שאוהבים ילדים וחשים צורך לשנות ולהשפיע.
  4. רבים מן מסבי המקצוע חוזרים לרצון המקורי שלהם מגילאי העשרה, אותו הניחו בצד לטובת המקצוע שלהם. לכן כעת ,לאחר שהגשמתם את עצמכם כלכלית ואתם חיים בנוחות מסוימת, חזרה לרעיון המקורי ולאהבת הילדות היא מרגשת ורווחת ביותר.

 

שילוט שכתוב הזדמנות שנייה באנגלית

אולי תאהבו גם את

מזיקים של חרקים
מזיקי חרקים נפוצים בחקלאות

מזיקים של חרקים מהווים איום משמעותי על הפריון החקלאי ברחבי העולם, גורמים נזק משמעותי ליבולים ומובילים להפסדים כלכליים ניכרים לחקלאים. הבנת מזיקי החרקים הנפוצים בחקלאות

קראו עוד »
החלפת צינור ביוב
מתי מחליפים צנרת ביוב?

אחד המתקנים החשובים ביותר בבתים פרטיים ובנייני מגורים, היא מערכת הביוב וצנרת המים. מערכת זאת אחראית על חלק גדול מנוחות החיים שאנו זוכים ליהנות ממנה

קראו עוד »
למנוע דליפות
איך למנוע נזילות?

מי שגילה בעבר נזילה בנכס שלו או במקום שבו הוא שוכר, יודע שמדובר בסיטואציה לא נעימה שעדיף למנוע אותה. עובדה זו התגלתה לנו לאחרונה, לאחר

קראו עוד »
מנעולנים
מניעת פריצה שקטה

כשמדמיינים אקט של פריצה לתוך בית, בדרך כלל האירוע מצטייר ככזה שיש בו פיצוצים, חומרי נפץ ושברי זכוכית מפוזרים לכל עבר. המציאות קצת אחרת. במידה

קראו עוד »
כיצד בונים תכנית חשמל?

כאשר נבנה ונתכנן את תכניות השיפוצים שלנו, נצטרך בנוסף לבצע תכנון מקיף למערכת החשמל בבית החדש, וזאת על מנת לפתור בעיות באופן מקדים וליצור נוחות

קראו עוד »
תמרור
מדביר בשרון

סובלים ממתקפה של מזיקים בבית או בחצר? מחפשים מדביר באזור השרון אבל אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? אם עניתם בחיוב על השאלות הקודמות, דעו שהגעתם

קראו עוד »