חיפוש

6 תחומי עריכת הדין שהכי בולטים בשנים האחרונות

רוצים להיות עורכי דין? תוהים מתי תצטרכו סיוע של עורך דין? ריכזנו עבורכם את ששת תחומי עריכת הדין שהכי בולטים בשנים האחרונות

 

עורך דין חדלות פירעון (פשיטת רגל)

עורך דין בתחום חדלות פירעון או בשם המוכר יותר פשיטת רגל, הינו אחד מהתחומים המובילים והבולטים ביותר בתחום עריכת הדין. מדובר בתחום הנדרש בשוק הישראלי, וזאת לאור הגעת ישראלים רבים למצבים של חדלות פירעון.

הדבר נובע בעיקר מחוסר ידע של רוב הישראלים בנושאים של התנהלות כלכלית נכונה, מיפוי חובות וכן חוסר ידיעה בדבר זכויות האזרח. על כן מדובר בתחום מוביל ונדרש מאוד בישראל. ישנם עורכי דין רבים בתחום, כאשר אחד מהמובילים לדוגמה הוא עו"ד דניאל ינובסקי.

 

עורך דין תקיפות מיניות

לצערנו, ישנם מקרים רבים של תקיפות מיניות באופנים שונים (אונס, מעשה מגונה, הטרדה מינית וכו') בישראל. מדובר בנושא ברמה תקשורתית גבוהה מאוד והמודעות אליו רחבה.

לאור המודעות לנושא, נפגעי ונפגעות תקיפה מינית רבים בוחרים להגיש תלונה במשטרה ועל כן נדרשים לסיוע מצד עורך דין המתמחה בנושא תקיפות מיניות. מכאן ברור כי מדובר בתחום מוביל בעולם עורכי הדין.

 

עורך דין סחר בינלאומי

השוק הישראלי הולך ומתרחב, וכיום עסקים רבים מבינים כי על מנת להצליח בצורה רחבה עליהם לפנות גם לשוק הבין לאומי. עורכי דין לענייני סחר בינלאומי יסייעו לעסקים לפרוץ לשוק הבינלאומי בצורה חוקית, בהתאם לחוקי המדינה וכן לחוקי המדינות איתן מתנהלים העסקים. היות ומדובר בתחום מבוקש מאוד, הוא גם בין התחומים הרווחיים בשוק עורכי הדין.

 

עורך דין לענייני משפחה

כיום כמעט מחצית מהזוגות הנשואים יעברו הליך של גירושין. כמו כן, זוגות רבים בוחרים שלא להינשא דרך הרבנות או שהרבנות לא מאפשרת להם (זוגות להט"בים, זוגות אשר יהדות אחד מבני הזוג מוטלת בספק ועוד). על כן, ישראלים רבים נדרשים לפנות לעורכי דין לענייני משפחה אשר יסייעו להם לצלוח את תהליך הנישואים האזרחיים או הגירושים.

 

עורך דין לענייני נדל"ן

מדובר בתחום מוביל ומתבקש, בעיקר לאור עליית הרצון של רבים להשקיע בנדל"ן. עורכי דין לענייני נדל"ן הפכו לתחום מבוקש לצורך רכישה של נכס פרטי או נכס להשקעה. כל אחד אשר יבקש לרכוש נכס יצטרך לעבור דרך עורך דין מומחה אשר יסייע לו בתהליך.

 

עורך דין הייטק

ישראל הפכה למעצמת הייטק וכן מצמיחה סטרטאפים רבים. צמיחת שוק ההייטק בישראל הובילה לכך שנדרשים בעלי מקצוע מתאימים לתחום. לא מדובר רק בעלייה בדרישה למהנדסים ואנשי תוכנה, אלא גם ישנו הצורך בעורכי דין מומחים בתחום.

עורכי דין אלה הינם הכרחיים עבור כל עסק בתחום ההייטק ולכן מדובר בתחום מבוקש. התחום לא רק שמוביל, אלא גם מדובר בתחום עריכת הדין מהרווחיים ביותר בשוק.

 

קלסרים בארון

אולי תאהבו גם את