חיפוש

פיצויים מתביעת נכות? כך תפעלו

הגשת תביעת נכות, בין אם בשל מחלה מסוימת או בין אם בשל לקות ממנה סובל אדם, כרוכה במילוי של טפסים רלוונטיים לתביעה וכן, בצירוף של חומר רפואי, מסמכים וכל תיעוד שרלוונטי למצבו הרפואי או הנפשי של מגיש התביעה. 

תהליך של הגשת תביעת נכות לביטוח לאומי עושי להיות מורכב, שכן, בדרך כלל הוא כרוך הן בהגשת התביעה ובהגשת הטפסים והן בהגעת התובע לוועדה רפואית. במעמד הפגישה עם הוועדה הרפואית, מצבו הרפואי של התובע נבחן ובהתאם לכך, נקבעים אחוזי הנכות שלו וההחלטה בנוגע לזכאותו לפיצויים בגין התביעה.

 

ליקויים ומחלות בגינם יכול אדם להגיש תביעת נכות

אדם רשאי להגיש תביעת נכות לביטוח לאומי, למטרת קבלת פיצויים, במידה ונגרמה עבורו נכות עקב תאונת דרכים, תאונת עבודה או בעקבות כל אירוע אחר שגרם עבורו לנכות מסוימת. מחלות וליקויים שבגינם ניתן לקבל פיצוי באמצעות תביעת נכות כוללים: סוכרת, מעי רגיז, מחלות נפש שונות  ועוד.

 

תהליך הגשת התביעה

תביעת פיצויים עקב נכות, ניתן להגיש לחברת הביטוח, גרך אתר האינטרנט שלה או דרך סוכן הביטוח המבטח את הנפגע. על התובע לשלוח את התביעה בצירוף כלל המסמכים הרלוונטיים עבורה. באופן כללי, תהליך הגשת התביעה עשוי להיות מורכב ולא תמיד התובעים מצליחים לטפל בו באופן עצמאי. לפיכך, אם אדם זקוק לליווי מקצועי או לייעוץ בנוגע להגשת תביעת הנכות, הוא רשאי לפנות לעורך דין תביעות נכות, שיוכל ללוות אותו בתהליך הגשת התביעה.

 הטפסים שאותם נדרש התובע לצרף לתביעה כוללים:
  • חוות דעת של מומחה בתחום בו נגרמה עבורו הפגיעה
  • במידה ונקבעה לו נכות ע"י הביטוח הלאומי, עליו לצרף לתביעה גם את ההחלטה בנוגע לנכות שנקבעה עבורו.
  • אישורים רפואיים שנמסר לו מיום בו התרחשה התאונה.
  • מסמכים רפואיים, הכוללים טיפולים, תוצאות בדיקות, תרופות וכד', שנאלץ לרכוש בעקבות הפגיעה.
  • אם מדובר על פגיעה שנגרמה בתאונת דרכים, על התובע לצרף לתביעה גם אישור משטרתי.
  • בנוסף, עליו לצרף אסמכתא של פרטי החשבון שלו, שלשם ניתן להעביר את סכום הפיצוי, במידה ותביעתו תתקבל.

 

פיצויים בעקבות נכות שנגרמה בתאונת עבודה

במידה ואדם נפגע בתאונת עבודה ובעקבותיה, נותר עם נכות מסוימת, זכאי הוא לקבלת פיצויים, עקב הפגיעה. בנוסף, יכול הוא להגיש תביעת נכות לקבלת פיצוי, במידה ויכולתו לעבוד ולהשתכר – נפגעה, בעקבות הנזק הנגרם עבורו בתאונת העבודה.

בהקשר לכך, יש לציין כי עובדים לא תמיד מכירים את כלל הזכויות המגיעות להן, בגין פגיעה או נכות מסוימת, שנגרמה עבורם בתאונת עבודה. לאחר שעובד ניזוק בתאונת עבודה, זכאי הוא לכמה דברים:

  • לקבלת דמי פגיעה, בגין ימי עבודה שנאלץ להפסיד בשל הפגיעה
  • לקבלת פיצויים בגין הנזקים שנגרו עבורו (שאותם יוכל לתבוע באמצעות הגשת תביעה לקבלת פיצוי)

טוען עורך דין

אולי תאהבו גם את