חיפוש

בישראל של ימינו, כאשר מחירי הנדל"ן כל כך גבוהים, זה טבעי שנראה הרבה מאוד אנשים שכן יעדיפו לשכור דירות ולא לקנות דירה. כמו בכל עסקת נדל"ן אחרת, גם כאשר מדובר בסך הכול על השכרת דירה ולא על מכירתה וקנייתה, צריך לחתום על חוזה בין המשכיר ובין השוכר. עם זאת, ממש כמו בכל עסקה אחרת, גם כאן אנחנו יכולים לראות שיש אפשרות לבטל את החוזה בשלבים שונים. כאשר מדברים על ביטול חוזה שכירות אחד מהמרכיבים החשובים ביותר זו השאלה באיזה שלב של התהליך מתבצע הביטול. כלומר, אם מדובר על ביטול של עסקה אשר נמצאת בסך הכול בשלביה הראשונים, לכל אחד מהצדדים (שוכר ומשכיר) יש זכות לבטל את ההסכם מבלי שיהיו לכך השלכות רציניות. מצד שני, במקרים שבהם משכיר הבטיח להשכיר למישהו נכס, כתוצאה מכך המשכיר איבד נכס אחר שהיוו אפשרות מבחינתו ונשאר קרח מכאן ומכאן – הרי שהמשכיר יצטרך לשלם פיצוי כלשהו לשוכר. מה שכן, במקרים כאלה חובה להוכיח שאכן מדובר היה על חוזה שנמצא בשלבים מאוד מתקדמים.

חוזה על שכירות

האם אפשר לבטל את החוזה אחרי החתימה עליו?

התשובה היא לא, שכן כמו כל חוזה אחר, אם מבטלים אותו אחרי החתימה זו נחשבת להפרת חוזה ומשמעות הדברים היא שצד אחד יהיה צריך לשלם פיצויים לצד אחר. השוכר לא יוכל לבטל את החוזה מבלי לשלם פיצויים אלא הם כן הוא הצליח להוכיח שבעל הדירה פוגע בו ומתעלל בו בצורה שמפריעה על החיים במקום. מנגד, גם המשכיר לא יוכל לבטל ככה סתם את החוזה אלא אם כן הוא יוכל להוכיח שהמשכיר הורס את הנכס, לא משלם או עובר כל סוג אחר של עבירה. זו הסיבה שבגללה, רגע לפני שחותמים על חוזה שכירות, אפילו אם מדובר על חוזה לדירה קטנה, כדאי לבדוק את כל הפרטים. צריך לעבור גם על החוזה עצמו וגם על כל מה שקורה בתוך הדירה מבחינת ציוד ותכולה כי בדרך כלל כל הפרטים הללו יופיעו בחוזה ויש לקחת אותם בחשבון.

החשיבות של בחירת עורך דין מתאים

זה לא משנה אם אתם נמצאים בצד של השוכרים או שאתם משכירים נכס כזה או אחר למישהו. מה שבטוח זה שאתם צריכים שיהיה לכם עורך דין כמו עו"ד מירי יעקב גביש שיוכל לעזור לכם גם אם הדברים יסתבכו. כאשר הכול מתנהל על מי מנוחות תפקידו היחיד של עוה"ד הוא להכין את החוזה ולוודא שהכול בו תקין, אך כאשר הדברים מתחילים להסתבך – תפקידו של עוה"ד מתחיל להיות משמעותי יותר. לכן, רגע לפני שאתם חותמים על עסקת נדל"ן כזו או אחרת אנחנו מאוד ממליצים לכם לבדוק לאיזה עו"ד אתם פונים. לא כדאי להתפשר בנושא הזה ועדיף לשכור את שירותיו של עו"ד בקיא ומנוסה בתחומי הנדל"ן השונים.