חיפוש

4 טיפים לבחירת פרגולה לחצר הבית

בניית פרגולה בחצר הבית משפיעה על הדקורציה בחזית הבית ובמבנה כולו. לכן יש לבחור את החומרים והעיצובים האיכותיים ביותר. קבלו 4 טיפים לבחירת פרגולה לחצר.

 

1 – התאמת החומר והצבע

פרגולות לחצר עשויות מחומרים שונים כמו: מתכת, אלומיניום, עץ וכד'. לפיכך, בראש ובראשונה יש לבחור בחומר האיכותי ביותר והמתאים ביותר לחזותו של הבית. למשל, פרגולה העשויה ממתכת או אלומיניום צריכה להתאים מבחינת הצבעים וניתן לבחור בכל צבע בו תחשקו. לעומת זאת, פרגולה מעץ מגיעה בגווני עץ שונים בהתאם לסוג העץ ממנו בנו אותה והמראה הטבעי של העץ יכול להתאים לכל חזות. כאשר בוחרים בחומר איכותי ניתן להתאים גם ריהוט איכותי בהתאם בסגנונות שונים. למשל, פרגולה מעץ תתאים יותר לסגנון כפרי. פרגולה ממתכת או אלומיניום בשילוב זכוכית, יתאימו יותר לסגנון מודרני. חשוב שהריהוט יהיה נוח ולא רק עיצובי כדי שתוכלו לשבת מתחת לפרגולה בניחותא וליהנות מהאוויר הצח, מהאירוח והפינוק.

 

2 – התאמת הפרגולה לחצר הבית

בחירת פרגולה צריכה להיעשות על ידי מדידה. יש לקחת בחשבון שהפרגולה נועדה לסוכך מגשם, להעניק צל ולהיות מרווחת דיה כדי להכיל את מספר האנשים הדרוש. מעבר לכך ישנה מוגבלות בחצרות קטנות ולכן צריך להתאימה לממדים של החצר. בנוסף, החלקים שלה צריכים להיות מותאמים, בין אם הם עבים ובין אם דקים, למידות. אם יש לכם חצר גדולה, חשוב למקם את הפרגולה במרפסת כדי לקבל נקודת מבט על הנוף של יתר החצר.

 

3 – יעילות ואיכות

חשוב לשים לב לחלקים הפנימיים של הפרגולה. למשל, ברגים חיצוניים יהיו קלים להרכבה ולפירוק, כך שאם תצטרכו לישר אותה ולפתוח בורג אחד תוכלו לעשות זאת מבלי לפרק את כולה. גם התושבות העליונות צריכות להיות מספיק יציבות כדי לשאת את משקל הפרגולה. ככל שהחלקים הפנימיים יהיו איכותיים יותר כך תפיקו ממנה יותר יעילות. כאשר בוחרים פרגולה מחברה איכותית מקבלים חלקים פנימיים בהתאם ובאיכות ללא פשרות. חשוב לבדוק את האחריות של החברה והאם היא מספקת אחריות גם על חלקים אלו.

 

4 – בחירת הגג

מומלץ לבחור בפרגולה עם חורים קבועים בגג כדי שייכנס מספיק אור דרכם ולא יהיה צריך לערוך שינויים לאחר התקנתה. בנוסף, הציפוי של הגג צריך גם הוא להיות מחומרים איכותיים העמידים במים ובשמש, וכמובן תואמים בצבעים. ניתן לתכנן את הגג ולשלב בחלק הפנימי שלו גופי תאורה כמו לדים או ספוטים בהתאם לסגנון. גם תליית עציצים מחורי הגג כלפי מטה יכולים להבליט את החן של הפרגולה.

לסיכום, מומלץ להזמין מתקין מקצועי על מנת שהפרגולה תהיה יציבה וחזקה ותשרת אתכם לאורך זמן. המתקין גם יוביל את חלקי הפרגולה ותוכלו להימנע מבזבוז זמן מיותר ומאמץ. פרגולה איכותית שתענה על הצרכים שלכם, תספק לכם גם בטחון בכל הקשור ליציבותה.

 

פרגולה לחצר
פרגולה לחצר

אולי תאהבו גם את

ארגז איכותי
טיפים לתכנון מעבר דירה

מעבר דירה הוא אחד האירועים המורכבים והמסורבלים שיש. כל אחד מאיתנו עבר בחייו לפחות פעם אחת דירה, וכולנו מודעים למה שהעניין הזה כולל בתוכו –אריזות,

קראו עוד »