חיפוש

איך בוחרים אוכל שהכלב יאהב באמת?

בעוד שישנם כל כך הרבה סוגי מזונות לכלבים בשוק בימינו, בחירת מזון איכותי לכלבים עשויה להיות מאוד מבלבלת. הנטייה הטבעית היא ללכת אוטומטית על מה שהכי יקר או מה שהכי זול (בהתאם לתקציב), אבל האם זה באמת מה שהכלב צריך? הנה המדריך המזורז לבחירת אוכל כלבים. 

כשזה מגיע לכלבים, שהם בני משפחה לכל דבר עבור לא מעט אנשים, האיכות של המזון היא המפתח. בתוך כך, כיוון שכלבים הם "טורפים" בטבעם, חשוב לחפש מזון המכיל מקורות אמיתיים של חלבון מהחי כמו עוף, בקר או דגים. בנוסף, יש להקפיד על הדגשים הבאים:

  • מרכיבים – רצוי שהמזון יכיל כמה שפחות דגנים ותירס או חיטה.
  • חומרים מתועשים – יש להימנע ממזון כלבים מתועש או כזה שמכיל תוספים מלאכותיים.
  • מרכיב ראשון – רצוי שהמרכיב הראשון יהיה בשר או דגים.
  • קלוריות – כמו בני אדם, גם כלבים משמינים ולכן חשוב להקפיד על בדיקת קלוריות בשק המזון.
  • שלב התפתחות הכלב – בכל שלב התפתחות, מזון לכלבים עשוי להשתנות.

 

רמת פעילות: כלבים נמרצים וישנוניים – מה יאכלו?

באופן כללי, כלבים נמרצים וכאלו שנמצאים לא מעט בחוץ, הם כלבים אשר צריכים להיות ניזונים ממזון שיש בו מרכיב ראשון בשר. מרכיבים ראשונים הם המרכיבים החשובים בכל מזון לכלב, כאשר בשר הוא שווה ערך לדגים (מבחינת כמות החלבון המצויה במזון).

אם לא בטוחים במה לבחור, כמובן שאפשר להתנסות עם שקים שונים של מזון כדי לבדוק מה הכלב אוהב ומה בריא לו. בחנות גג לחיות רעננה וכמעט בכל החנויות האחרות, אפשר לבדוק לגבי החזרת שקי מזון פתוחים. ברוב החנויות ניתן להחזירם ולהחליפם במזון אחר, מה שמאפשר התנסות בכמה מזונות שונים.

כלבים ישנוניים

מותגים וארצות ייצור: משנה היכן אוכל כלבים מיוצר?

אכן כן, בהחלט משנה היכן אוכל לכלבים מיוצר ואיזה סוג של פיקוח התהליך של עיבוד המזון עובר. באופן כללי, חשוב לוודא שהמזון מגיע ממקור אמין שמקפיד על תקנות מחמירות. באופן כללי, מזונות איכותיים עוברים תהליכים מאוד קפדניים של בדיקות ובקרה. בתוך כך, כדאי לחפש מזון המיוצר במתקנים בעלי אישור וטרינרי עולמי בלבד, אלא אם רוכשים מזון כלבים בייצור ישראלי, מה שיצריך תו תקן בהתאם.

 

שלב התפתחות הכלב ורכישת מזון מתאים

מזון לכלבים המיוצר על ידי חברה מוכרת יהיה עשוי מחומרים איכותיים, זה ידוע. אבל, חברות מוכרות אמורות לייצר גם מזונות אשר מותאמים לשלבי התפתחות שונים של הכלב. בעוד שגורים צריכים כמויות חלבון גבוהות, חלק מהכלבים הבוגרים יכולים להסתפק במזון פחות חלבוני. בחירת המזון הנכון לשלב התפתחות הכלב, היא מה שעוזר להגן עליו מפני בעיות בריאות הנגרמות על ידי מרכיבים באיכות ירודה.

לסיכום, מזון כלבים איכותי יוביל תגובת שרשרת חיובית של בריאות כללית טובה יותר ופחות ביקורים אצל הווטרינר.

כלב אוכל

אולי תאהבו גם את